ŠUP 22

Jarní sraz

25. - 27. 5. 2001

Jarní sraz se tentokrát konal pod taktovkou Ginga. Hned v úvodu akce byli potěšeni starší členi obou oddílů, od nás to byli Scarabové. V pátek byli cestou vysazeni z vlaku a měli se po dvojicích s někým z druhého oddílu přes noc dostat přes několik úkolů až na skoro opuštěné vojenské letiště. Různí dobrodruzi si s tím různě poradili, vesměs však improvizace zapracovala a vše dobře dopadlo. Ostatní se rozdělili a po družinách se odebrali na místo srazu.

Na místě jsme se začali scházet v sobotu ráno a dopoledne. Zajímavý způsob příchodu zvolily Veverky z Ginga - objevily se na druhé straně Ploučnice a musely stopnout nějaké vodáky, aby je převezli. Když se objevili všichni, mohla začít velká "hra o totem". Zahrnovala hledací hru v lese, výrobu panenky z přírodnin, střelbu prakem a další aktivity, které ověřily (resp. se o to pokusily) všestrannost soutěžících. Během hry zazářil Turbo, když asi polovinu družin poslal na druhou stranu, než měl, čímž mimoplánovitě připravil menší maratónek Féfovi, který je potom honil a hledal:-) Nakonec se ale všichni našli a hra byla všemi více či méně úspěšně dokončena. Během hry dorazili další návštěvníci - Horác s Mášou a rodinkou, přicyklili i Bukač s Keckou a dorazili i noční dobrodruzi. Ve zbytku odpoledne jsme cosi uvařili, připravili slavostní oheň a spočítali výsledky. U ohně jsme potom předali "totem" vítězům - družině Veverek, které zabodovaly především v uměleckých disciplínách. Totem přivezl Alfons z Peru - je to velký placatý kámen z Pacifického pobřeží. Potom jsme se staly diváky improvizovaných divadelních představení, která byla většinou velmi kvalitní, až na to, že postrádala jakoukoli pointu:-) Zbývalo už jen hrát na kytaru, což jsme dělali do pozdní noci.

V neděli jsme ráno něco pojedli - potěšilo nás, že nejsme jediní, kdo furt snídá porič, neboť většina Ginga ho měla taky. Dopoledne jsme hráli lakros, kde exceloval Bukač svou průrazností. Raději jsme se shodli na remíze, než došlo ke krveprolití a vydali se na cestu na nádraží.

Po příjezdu do Prahy nezbylo, než konstatovat: bylo to kewl!

Krup