ŠUP 22

Velikonoční putování, aneb proč bychom se nenamočili

12. - 16. 4. 2001

Středa

Vše to začalo už ve středu 11. 4, 2001AD přesného času asi 17:08:47. Sešli jsme se v klubovně na Kecu. Jelikož mělo být jaro (Kule to říkal), tak byl Kec o oddílový střapec kytičkový. Kec vyhráli VÝŘI, no kdo jiný by to taky mohl vyhrát. Pořadí skončilo velice těsně 1. Výři, 2. Špatníci, 3. Scaraby, 4. Turbíšci. Nutno ještě podotknout, že Špatníci měli jen obrovskou náhodou ve všech zkouškách stejný počet bodů, ale oni jsou přece tak čestní, že by nikdy nemohli opisovat. No, ale přece jenom prohráli těsně. Výři měli ##. 60 a Špatníci ##. 59. (POZOR, posléze proběhlo přepočítání výsledků kecu, kde bylo zohledněno fixlování Špatníků. Na pořadí družin se nic nezměnilo, ale bodové rozdíly se posunuly. Pro přehlednost předkládáme původní i opravené výsledky – pozn. red. ). Po Kecu někteří přespali v klubovně a jiní se šli vyspat domů.

Čtvrtek

Probíhala hra po Nuslích. Po hře jsme šli do klubovny, vzali zavazadla na ramena a vyrazili na Vršovické nádraží. AHA se poněkud zdržel, tak jsme váhali, jestli mu máme koupit lístek, nebo jo. Nakonec jsme mu ho nekoupili a on si ho musel zakoupit sám s Kulecím. Cesta vlakem probíhala hladce. Po dojezdu jsme ve tmě nabrali vodu z nádražních slepiček a kohoutků a vydali se hledat místo pro postavení tropik. K večeři bylo sýrráno (Kulecí měl svíčkovou) V noci byla strašná zima.

Pátek

Ráno jsme se probudili do krásného ničím nenarušeného (ani Kubulou) sněhu. Po buchtičkách jsme odešli zpět do spacáků a čekali na poledne. Po obědě jsme vyrazili. Moc jsme toho neušli, ale zjistili jsme proč se říká Ty grázle. To byl jednou jeden loupežník a jmenoval se Grázl (má tam slůj). Po dalších pěti km jsme našli pěkné klepeto k přespání. Rozdělali ohně, postavili jeden ultramegastan, snědli večeři a šli spát.

Sobota

Ráno jsme se shledali s ostatními členy oddílu, kteří přišli až hluboko v noci. K snídani byl porič. Ta výborná sladce páchnoucí hmota. Pak jsme si sbalili saky-paka a vyrazili směr Landštejn. Po exkursi jsme šli do hradního příkopu, kde nám pan AHA připravil výborný oběd. Polévkovou zeleninu s kusem arabského chleba. Pak nás zastihla průtrž mračen a tak jsme zalezli do strašně drahé restaurace. Většina začala vy(zne)užívat civilizaci. Když bouře přešla, tak jsme odešli. Začali jsme hledat místo pro stan. Našli jsme pouze prázdný seník. Tatouch šel dál a my váhali. Nakonec jsme šli za Tatouchem. Našli jsme místa pro stany a bivaky. V ečer jsme hráli na kejtru a nalévali si horký čaj do petlahví. Ve spacáku je to s petlahví super.

Neděle

Už sám název napovídá, že v neděli se nic nedělá. Tak jsme vstali až někdy v poledne. Nasnídali jsme se, naobědvali se a vyrazili. Část grupy se snažila zvrátit morálku a jet domu, ale nic z toho nebylo. Dnešní noc jsme měli v plánu přečkat v seníku. A povedlo se, dokonce jsme sehnali dva. Čtyři Výři, ti rychlejší, neslyšeli volání a pokračovali v cestě až k druhému seníku. Když jsme se konečně shledali a uvařili těstoviny, byl už část jít spát.

Pondělí

Ráno jsme vstali asi v 10:00. V 11:05 přišli ostatní a my se vydali na nádraží. Jenže vlak nejel a nejel, tak jsme se zeptali jestli to vůbec přijede a když nám bylo oznámeno, že vlak má přijet až v 17:05, tak jsme se vydali na bus. Počkali jsme hodinu a vskutku spoj: Košice-Bratislava-Brno-Člunek-J. Hradec přijel. Nutno podotknout, že bus přijel přesně podle jízdního řádu. V Jindřicháči jsme přesedli na vlak. Pak jsme ještě jednou přesedli na vlak. V Praze jsme udělali kolečko a… .

Toto všechno sepsal Wrápenec